Naga MarketsNotowania miedzi spokojnie rozpoczynają nowy tydzieńNa rynku miedzi nowy tydzień rozpoczął się spokojnie. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych oscyluje obecnie w rejonie 4,50-4,52 USD za funt, czyli kontynuuje konsolidację trwającą przez większość poprzedniego tygodnia.

Notowania miedzi kontynuują konsolidację

O sile strony popytowej na rynku miedzi może świadczyć fakt, że notowania tego metalu nie zniżkowały istotnie w poprzednim tygodniu, mimo wyraźnego umocnienia amerykańskiego dolara. I faktycznie, fundamenty rynku miedzi już od dłuższego czasu pozostają mocne, głównie ze względu na utrzymujący się duży popyt na ten metal, jak również obawy związane z ograniczoną podażą miedzi w najbliższych latach.Wysokie ceny miedzi mocno uderzają w największych konsumentów tego metalu, z Chinami na czele. Czołowi politycy w Państwie Środka wspominali, że z tej przyczyny nie wykluczają interwencji na rynkach metali, jeśli ich notowania będą utrzymywać się na wysokim poziomie.

W poprzednim tygodniu pojawiło się więcej spekulacji na ten temat. Dostawca danych Shanghai Metal Exchange Market (SHMET) oraz firma Antaike podały, że istnieją realne plany dotyczące uwolnienia państwowych rezerw metali strategicznych w celu wyhamowania wzrostu ich cen. Pod uwagę brane są takie metale jak aluminium, miedź oraz cynk. Według SHMET i Antaike, Chiny przygotowują program, który ma trwać do końca 2021 roku.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Na razie skala potencjalnej interwencji nie jest znana, jednak wiele wskazuje na to, że nie będzie ona na tyle duża, by pogrążyć notowania miedzi. Interwencja miałaby na celu nie zmianę kierunku poruszania się cen metalu, lecz raczej zbilansowanie fundamentów tego rynku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomedlub | cena akcji mercator medical | pkn orlen forum | notowania mercator | tms | kurs zł | kurs walut w czasie rzeczywistym |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here