Naga MarketsNotowania miedzi spadają w dół z początkiem majaNotowania miedzi rozpoczynają bieżący miesiąc od zniżki. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych nie zdołała wznieść się ponad 2,40 USD za funt, zamiast tego spadła do okolic 2,30 USD za funt.

Kurs miedzi notuje zniżkę

Zniżkom notowań miedzi sprzyjają informacje o możliwym powrocie napięć handlowych na linii USA-Chiny, jak również plany wznowienia wydobycia tego surowca w coraz większej liczbie kopalń. W niedzielę pojawiły się informacje na ten temat z Peru – czyli państwa będącego drugim największym producentem miedzi na świecie. Kraj ten już w maju rozpocznie znoszenie restrykcji związanych z koronawirusem, w tym tych związanych z działalnością kopalń miedzi. Z kolei należąca do Glencore zambijska spółka, Mopani Copper Mines, ogłosiła zamiar wznowienia wydobycia na 90 dni.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rezultacie, w bieżącym roku zapowiadana jest nadwyżka na globalnym rynku miedzi. Według prezesa spółki Antofagasta, ma ona wynieść około 200-300 tysięcy ton w 2020 roku. O ile pojawiły się w bieżącym roku ograniczenia produkcji, to dużo większy jest spadek popytu wynikający z negatywnego wpływu pandemii koronawirusa na światową gospodarkę.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here