Naga MarketsNotowania miedzi powracają do ruchu wzrostowegoStrona popytowa na rynku miedzi się nie poddaje. Co prawda jeszcze tydzień temu nie udała się próba wybicia notowań miedzi w USA ponad barierę 3 USD za funt, a cena miedzi zanotowała spadkową korektę – jednak ostatnie sesje przynoszą powrót do ruchu wzrostowego. Tym samym, w najbliższych dniach możemy zobaczyć kolejną próbę dotarcia i pokonania bariery na poziomie 3 USD za funt.

Decyzje szczytu UE z pozytywnym wpływem na kursy miedzi

Na początku bieżącego tygodnia stronie popytowej na rynku miedzi sprzyja kilka czynników. Po pierwsze, doszło do porozumienia na szczycie UE w zakresie funduszu odbudowy dla krajów wspólnoty, co wzbudziło nadzieje dotyczące kondycji gospodarki Unii Europejskiej. Po drugie, pojawiają się kolejne informacje o udanych pierwszych testach szczepionki na koronawirusa – gdyby taka szczepionka mogła zostać wprowadzona do powszechnego użycia, z pewnością byłby to przełom.

Niemniej, na razie pojawia się wciąż dużo niepewności w zakresie dalszych testów szczepionki oraz możliwego terminu jej potencjalnego wprowadzenia. Dodatkowo, w niektórych krajach druga fala pandemii mocno daje się we znaki. Duże problemy mają nadal Stany Zjednoczone, notujące rekordowe liczby zakażeń. W podobnie trudnej sytuacji są Indie, nowe ogniska zakażeń są dużym wyzwaniem także dla Hiszpanii czy Australii.

Całość powyższych informacji sprawia, że chociaż strona popytowa na rynku miedzi nadal ma przewagę, co sprzyja wzrostom cen tego metalu w krótkoterminowej perspektywie – to ta przewaga nadal jest nietrwała. Ceny miedzi mogą spróbować przebić się ponad 3 USD za funt w najbliższym czasie, ale są one coraz bardziej podatne na negatywne wiadomości fundamentalne.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here