Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperNotowania miedzi rozpoczynają bieżący tydzień od zwyżki. Co ważne, cena tego surowca naruszyła górne ograniczenie kanału wzrostowego, w którym poruszała się od ponad dwóch miesięcy. Notowania miedzi w USA poruszają się obecnie tuż powyżej poziomu 2,56 USD za funt.

Notowania miedzi rozpoczynają tydzień od zwyżki

Siła strony popytowej to efekt utrzymującego się optymizmu na globalnych rynkach finansowych. Tymczasem mieszany wydźwięk miały dane dotyczące handlu zagranicznego z Chin, dotyczące także bezpośrednio rynku miedzi.

W maju import miedzi do Chin spadł o 5,5% w porównaniu z kwietniem bieżącego roku, jednak wzrósł o 20,8% w ujęciu rdr. Negatywnym aspektem był jednak wyraźny spadek eksportu ogółem w Państwie Środka w poprzednim miesiącu, co wskazuje na to, że sytuacja w chińskiej gospodarce może pozostawać trudna.

Z technicznego punktu widzenia, sytuacja na rynku miedzi jest coraz lepsza. Nadal martwią jednak fundamenty, które wskazują na to, że popyt na miedź na świecie może pozostać przytłumiony przez dłuższy czas.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here