Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperStrona popytowa pozostaje silna na rynku miedzi. Notowania tego metalu kontynuują spokojny, ale systematyczny ruch wzrostowy, rozpoczęty jeszcze w drugiej połowie marca. Obecnie notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych oscylują już w okolicach 2,65-2,66 USD za funt.

Strona popytowa pozostaje silna na rynku miedzi

Czynnikiem najmocniej wspierającym obecnie stronę popytową na rynku miedzi są informacje o utrzymującym się solidnym popycie na ten metal w Chinach. Chociaż koronawirus wywrócił do góry nogami także tamtejszą gospodarkę, to Państwo Środka dość szybko stanęło na nogi i powróciło do wzmożonej aktywności gospodarczej.

W ostatnich tygodniach w Chinach spadały zapasy wielu metali przemysłowych, w tym również miedzi. Niemniej, nie oznacza to jeszcze, że taki stan się utrzyma – druga fala pandemii może być nowym ciosem dla chińskiej gospodarki.

Sytuacja na rynku miedzi jest w dużym stopniu powiązana z globalną koniunkturą. To oznacza, że ożywienie gospodarcze po wcześniejszych restrykcjach związanych z pandemią będzie prawdopodobnie sprzyjać wzrostom cen miedzi w krótkoterminowej perspektywie.

Jednocześnie, średnio- i długoterminowa perspektywa wydaje się mniej optymistyczna, co wynika z faktu, że ożywienie gospodarcze może być wolniejsze niż oczekiwano za sprawą wspomnianej drugiej fali pandemii.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here