Naga Markets



Strona popytowa na rynku miedzi nie zatrzymuje się. Notowania tego metalu kontynuują dynamiczne zwyżki notowań z poprzednich tygodni. Pod koniec listopada wzrost notowań miedzi dodatkowo przyspieszył, co sprawiło, że na początku bieżącego tygodnia miedź dotarła do najwyższych kilkuletnich maksimów.

Kurs miedzi w górę na początku nowego miesiąca

Obecnie cena miedzi w Stanach Zjednoczonych porusza się w okolicach 3,5 USD za funt, czyli znajduje się na najwyższych poziomach od marca 2013 roku. Analogiczna sytuacja ma miejsce na wykresie cen miedzi na LME.

Te artykuły również Cię zainteresują




Zwyżka notowań miedzi w ostatnim czasie to w dużym stopniu efekt rynkowego optymizmu powiązanego z nadziejami na szybkie wprowadzenie szczepionki na globalny rynek i powstrzymanie rozwoju pandemii. Powrót światowego sektora przemysłowego do odbudowy, po tegorocznym nieprzewidywalnym ciosie wywołanym koronawirusem, dawałby szanse na wyraźne zwiększenie popytu na miedź, zwłaszcza w gospodarkach zachodnich.

Oczywiście wsparciem dla notowań miedzi pozostają Chiny, czyli kraj, który w XXI wieku jest największym konsumentem miedzi na świecie i kluczowym importerem tego surowca. Chiny nie zawodziły w ostatnich miesiącach w kwestii popytu na miedź, a ostatnie dobre dane makro z tej gospodarki rozbudziły oczekiwania kontynuacji stabilnych zakupów miedzi ze strony Chin. Poza tym, wzrostom cen miedzi może sprzyjać ograniczenie aktywności kopalń w ostatnim czasie.

O ile fundamenty rynkowe sprzyjają zwyżkom cen miedzi w długoterminowej perspektywie, to więcej wątpliwości budzą najbliższe tygodnie. Wynika to z faktu, że rynek miedzi jest mocno rozgrzany i przyciągał w ostatnich tygodniach zwłaszcza inwestorów finansowych, a to czyni go podatnym na korektę.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here