Naga MarketsNotowania Mercator Medical odreagowały po dwóch dniach mocnej przecenyŚroda przyniosła kontynuację konsolidacji na głównych rynkach w Europie – uwaga inwestorów skupia się bowiem na rozpędzającym się sezonie wynikowym w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory swoje rezultaty opublikowało ponad 70 spółek z indeksu S&P500. W przypadku zysku netto sumarycznie okazały się o około 35% wyższe r/r oraz o 13% przewyższyły rynkowy konsensus.

Notowania Mercator Medical odnotowały wzrost

Jedną ze spółek, które pobiły konsensus była Tesla, która pochwaliła się rekordowym wynikiem. W 3Q21 skorygowany zysk Tesli wyniósł 1,86 USD vs 1,59 USD konsensusu. Nominalnie zysk netto wyniósł ponad 1,5 mld USD. Finalnie indeks S&P500 zakończył dzień z 0,37% zyskiem na poziomie 4536 pkt. czyli zaledwie 10 pkt. niżej względem swojego historycznego maksimum.  Mimo deprecjacji dolara amerykańskiego, słabiej radziły sobie rynki emerging markets w tym krajowy WIG20. Indeks blue chipów stracił nie całe 0,20% i nadal konsoliduje się przy ograniczonej zmienności w okolicach poziomu 2450 pkt. Wśród komponentów najsłabiej radziły sobie walory CCC oraz CD Projekt – już po sesji pojawił się news jakoby Cyberpunk 2077 miał premierę na nowych konsolach w 1Q23 a Wiedźmin 3: Dziki Gon już w 2Q22.

Na drugim biegunie znalazły się notowania Mercator Medical, które odreagowały po dwóch dniach mocnej przeceny. Niska zmienność miała miejsce również w przypadku drugiej i trzeciej linii, gdzie na zakończenie dnia mWIG40 oraz sWIG80 oscylowały wokół wtorkowego zamknięcia.  

W danych makro pozytywnie zaskoczyła krajowa produkcja przemysłowa. Wg odczytu we wrześniu wzrost wyniósł 8,80% r/r przy oczekiwaniach na poziomie 8,00% r/r. Co prawda jest to spadek względem sierpnia (+13,2% r/r), jednak wpływ na to miały ograniczenia podażowe, szczególności w sektorze powiązanym z rynkiem automotive.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji 

Dziś w kalendarium makroekonomicznym kontynuacja comiesięcznych odczytów z krajowej gospodarki (Produkcja budowlano-montażowa oraz sprzedaż detaliczna), a popołudniem poznamy protokół z ostatniego posiedzenia RPP, który przybliży szczegóły październikowej decyzji o podwyżce stóp procentowych. Po wczorajszych danych m.in. Tesli czy Verizon dziś wyniki za 3Q21 opublikuje miedzy innymi AT&T oraz Intel. Inwestorzy z uwagą będą śledzić indeks S&P500 gdzie zaledwie kilka punktów brakuje do poprawy maksimów z początku września.  

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro usd | euro/usd | kur dolara | mbank gpw | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | famur akcje | długoterminowa prognoza kursu rubla |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here