Naga MarketsNotowania LPP odreagowały zeszłotygodniową przecenę Wczorajsza sesja na rynkach bazowych przebiegała bez większej zmienności, co ostatecznie zakończyło się umiarkowanymi spadkami w Europie Zachodniej oraz za oceanem. Ponownie lepiej radziły sobie rynki regionu CEE z WIG20 w czołówce.

LPP było wczoraj najsilniejszą spółką w indeksie WIG20

Krajowy indeks blue chips zyskał ponad 0,60% i przy wysokich obrotach przekraczających 1,7 mld PLN zameldował się na poziomie 2 472 pkt. poprawiając tym samym poniedziałkowy najwyższy poziom od 2018 roku. Wśród największych spółek dobrze radziły sobie walory LPP, które odreagowały zeszłotygodniową przecenę oraz m.in. CD Projekt, który mógł zyskiwać na bazie wyprzedaży walorów Ten Square Games.Walory TEN traciły blisko 20% w odpowiedzi m.in. na obniżenie kryteriów dla powtarzalnej EBITDA w programie motywacyjnym. Z kolei na drugim biegunie wśród komponentów WIG20 znalazły się notowania Allegro, które traciły ponad 6,0% w wyniku uruchomienia przez Amazon usługi Amazon Prime w Polsce, która jest mocno konkurencyjna dla oferty krajowej platformy.

Warto nadmienić, że nadal relatywnie słabiej zachowywały się średniej i mniejsze spółki, co nie jako potwierdza zainteresowanie kapitału zagranicznego krajowym rynkiem w ostatnich dniach. 

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji 

Dzisiejsze poranne kalendarium również nie wspiera inwestorów, stąd wczorajszy marazm może się utrzymać do czasu publikacji danych wrześniowej dynamice inflacji w Stanach Zjednoczonych gdzie od maja inflacja CPI utrzymuje się powyżej 5.0% r/r. W przypadku istotnego odchylenia in plus od prognoz na poziomie 5,3%, rynek może zareagować negatywnie w obawie przed szybszym zacieśnienie polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych w postaci tzw. taperingu.

Dodatkowo, inwestorzy na uwadze będą mieli startujący sezon wynikowy za oceanem. Standardowo jako pierwsze wyniki opublikują największe banki (środa, czwartek). Z kolei krajowi uczestnicy rynku skupią się najpewniej wokół notowań WIG20, gdzie po kilku mocnych sesjach indeks podejmuje atak psychologicznego poziomu 2500 pkt.

Zwracamy uwagę, że z punktu widzenia analizy technicznej, wskaźnik RSI wkroczył w strefę wykupienia (powyżej 70 pkt.), co historycznie w ostatnich 12 miesiącach kończyło się lokalnym szczytem.  

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania azoty | bitcoin spekulacje | develia cena akcji | pekao akcje rekomendacje | najwyższy kurs franka | notowania sp500 | dji index |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here