Naga MarketsNotowania kukurydzy z dynamiczną zwyżką notowańWczorajsza sesja na rynku kukurydzy przyniosła dynamiczną zwyżkę notowań, która pozwoliła cenom tego zboża odrobić część wcześniejszych strat. Na rynku kukurydzy w Stanach Zjednoczonych mamy jednak wciąż do czynienia z trendem wzrostowym i relatywnie wysokim poziomem cen, w rejonie 6,67 USD za buszel.

Notowania kukurydzy odrabiają część strat

W czwartek impulsem do zwyżek cen kukurydzy były informacje ze strony Departamentu Rolnictwa w USA. Instytucja ta podała bowiem, że Chiny kupiły aż 5,6 mln ton kukurydzy z nowych zbiorów, co oznacza utrzymywanie się dużego popytu na amerykańskie zboża ze strony Państwa Środka.

Te artykuły również Cię zainteresują
O ile pod kątem popytu optymizm jest uzasadniony, to już w przypadku podaży warto zachować ostrożność. Międzynarodowa Rada Zbożowa (International Grains Council, IGC) podała bowiem, że oczekuje rekordowej produkcji zbóż w sezonie 2021/2022, wynoszącej 2,292 mld ton. To o 5 mln ton więcej niż wynosiła poprzednia prognoza.

Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne

IGC zaznacza, że wysokie ceny zbóż będą zachęcać rolników do zwiększania powierzchni upraw. W największym stopniu to zjawisko może dotyczyć właśnie kukurydzy, bo to jej prognozy produkcji zostały podwyższone przez wspomnianą instytucję. W rezultacie, o ile obecnie sytuacja fundamentalna na rynku kukurydzy sprzyja kupującym, to ten ruch może być trudny do utrzymania w dłuższej perspektywie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here