Naga MarketsKukurydza potencjalny opór 400  centów potraktowała jako trampolinę dla kolejnego impulsu wzrostowego. Na wykresie tygodniowym widoczna jest korekta na początku tego miesiąca, której koniec ma miejsce na ww. wartości. Tym samym popyt zmienił znaczenie tego miejsca na wsparcie, co w przyszłości może być użyteczną informacją.

Notowania kukurydzy zbliżają się do kluczowej strefy

Aktualnie notowania Corn zbliżają się do kluczowej strefy oznaczonej kolorem zielonym.  Jest to dość szeroka strefa skupiona wokół 430 centów, ale sięgająca nawet 460 centów.  W ostatnich latach nie udało się na trwałe pokonać tej wartości.  Można wiec oczekiwać, że podaż i tym razem uaktywni się w tym miejscu. Aby uzyskać potwierdzenia, należy poczekać do końca tego tygodnia  lub następnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wszystko zależy jaki kształt świecy utworzy się w najbliższych interwałach. Aktualnie jest  ona koloru białego z dużym dolnym cieniem. Wskazuje to na chęć kontynuacji wzrostów i głębsze wejście w obszar oporu wyższego rzędu lub próby jego przełamania. W takim przypadku cena  Kukurydza mogłaby nawet urosnąć do szczytu z 2014 roku.

Bardziej prawdopodobne wydaje się powtórka z historii, czyli szybki powrót poniżej 400 centów a w dalszej przyszłości spadki do podstawy ruchu bocznego z ostatnich lat.

Wskaźnik RSI jest podobnego zdania. Jedna próba opuszczenia strefy wykupienia już miała miejsce. Teraz po raz kolejny ten oscylator przyjmuje wartość 70 punktów. Warto pamiętać, że Corn od lat pozostaje pod wpływem trendu spadkowego. Dopiero przełamanie 430 centów może zmienić sentyment do tego towaru.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here