Naga MarketsNotowania kukurydzy przy 7,5-letnich szczytachNotowania kukurydzy w minionym tygodniu nie zwyżkowały tak dynamicznie jak jeszcze tydzień wcześniej, jednak strona popytowa nadal ma dużo siły na tym rynku. Notowania kukurydzy w Stanach Zjednoczonych poruszają się w okolicach 5,50 USD za buszel, czyli na najwyższych poziomach od połowy 2013 roku – czyli od około 7 i pół roku.

Notowania kukurydzy nadal w trendzie wzrostowym

W ostatnich dniach zwyżka cen kukurydzy była napędzana przez duży popyt na to zboże ze strony Chin. Amerykański Departament Rolnictwa potwierdził rekordowo dużą sprzedaż kukurydzy z USA do Państwa Środka, zaznaczając, że spore zapotrzebowanie Chińczyków na zboże prawdopodobnie będzie się utrzymywać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem w bieżącym tygodniu na rynek kukurydzy napłynęły niepokojące dane z Argentyny. Giełda zbożowa w Buenos Aires obniżyła bowiem prognozy produkcji kukurydzy w Argentynie w sezonie 2020/2021 do poziomu 46 mln ton z wcześniejszych 47 mln ton. Główną przyczyną niższych prognoz są niekorzystne uwarunkowania pogodowe w postaci zbyt małych opadów deszczu. Dla inwestorów wczorajsze informacje nie były jednak dużym zaskoczeniem, ponieważ wcześniej pojawiły się także obniżone prognozy produkcji soi w Argentynie, tłumaczone właśnie pogodą.

Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne

Argentyna to trzeci na świecie eksporter kukurydzy, po Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Kraj ten znajduje się także w globalnej czołówce producentów i eksporterów soi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy | notowania giełdowe lotos | akcje biomed | pkn orlen gpw | bitcoin cash prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here