Naga Markets

Notowania kukurydzy przekraczają 3,60 USD za buszelDzisiejsza sesja na rynku kukurydzy w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się od zwyżki. Cena tego towaru w USA przekracza obecnie poziom 3,60 USD za buszel, czyli porusza się w okolicach lokalnego maksimum z początku lipca bieżącego roku.

Ogólnie, notowania kukurydzy w Stanach Zjednoczonych mają za sobą bardzo udany miesiąc. Jeśli dzisiejsza sesja nie przyniesie istotnych zmian nastrojów inwestorów (a taka zmiana to raczej mało prawdopodobny scenariusz), to bieżący miesiąc będzie najlepszy na tym rynku od ponad roku.Stronie popytowej na rynku kukurydzy sprzyjają susze na terenach uprawy tego zboża w Stanach Zjednoczonych. Przedłużający się okres niedostatecznych opadów już dotychczas negatywnie wpłynął na jakość uprawianej w USA kukurydzy i możliwe, że nadal pogoda będzie powodować trudności w uprawach. To oznacza dużą zmianę oczekiwań w stosunku do sytuacji sprzed miesiąca czy dwóch, kiedy to bazowym scenariuszem były oczekiwania rekordowo dużych zbiorów dobrej jakości kukurydzy.

Warto także wspomnieć o dodatkowym czynniku, pozytywnie wpływającym na ceny kukurydzy (jak również innych towarów rolnych w USA) – czyli o zakupach ze strony Chin. Eksport kukurydzy z USA do Państwa Środka nadal znajduje się na wysokim poziomie, wynikającym z ustaleń zawartych w tzw. porozumieniu pierwszej fazy. Wiele wskazuje na to, że wzmożone zakupy kukurydzy przez Chiny mogą się utrzymać, bowiem są one korzystne zarówno dla USA, jak i dla Chin.

Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here