Naga Markets

Notowania korony norweskiej (USD/NOK) były dzisiaj najsłabsze względem dolaraPo południu widać większą nerwowość na Wall Street, co udziela się rynkowi FX przy braku innych istotnych czynników. Dolar zyskuje na szerokim rynku, najbardziej wobec walut surowcowych (NOK, CAD, NZD, AUD), co może mieć związek z pozycjonowaniem się inwestorów na surowcach przed komunikatem FED w środę.

Notowania korony norweskiej traciły względem amerykańskiej waluty

Generalnie na rynku przewija się pogląd, że bilans po FED powinien być “jastrzębi” i umocnić dolara. Ale czy słusznie? Rynek pomału też szykuje się na końcówkę roku, realnie płynność zaczyna “wysychać” już po 20 grudnia.Bilans dla EURUSD nie jest jednak negatywny, gdyż wsparcie przy 1,1240-60 zostało wybronione. Może to zwiększać prawdopodobieństwo trwalszego powrotu ponad 1,13 jeszcze przed sygnałami z FED w środę. Taki obrót spraw zwiększałby prawdopodobieństwo naruszenia oporu przy 1,1370 jeszcze w tym tygodniu.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny USDNOK
Wykres dzienny USDNOK

Korona norweska jest dzisiaj najsłabsza w zestawieniach z dolarem, ale patrząc na wykres USDNOK widać, że mamy do czynienia z ruchem powrotnym do wybitego wcześniejszej ważnego poziomu 9,05-9,10. Wiele będzie zależeć nie od FED, ale Norges Banku w czwartek. Kolejnej podwyżce stóp procentowych powinien towarzyszyć “jastrzębi” przekaz, co dałoby pretekst do kolejnej fali umocnienia korony.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: brokerzy ecn | akcje pgnig | kurs akcji pgnig | notowania ropy naftowej | dom development gpw | cd projekt giełda | forint pln |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here