Naga MarketsCena kawy coraz niższa. W Brazylii liczą na historyczne zbioryNotowania Coffee przez kilka dni znajdowały się poniżej wartości 1$, co rodziło niepewność, czy i kiedy wsparcie się wybroni.

Szeroka strefa koloru żółtego ponownie dała o sobie znać

Pierwszy poważny zryw popytu miał miejsce z końcem czerwca, ale białe świece zatrzymały się na trendowym ograniczeniu FE100. Spadki poniżej 100 centów nie napawały optymizmem, choć wskaźniki pod wykresem skierowane były już na północ.

Dopiero bieżące wzrosty jednoznacznie sugerują, że dotychczasowy trend spadkowy uległ załamaniu.

Pierwszą poważną przeszkodą dla posiadaczy długich pozycji będzie cena 1.13$. Ta zielona strefa już nie raz zatrzymała wzrostowe impulsy, tworząc korekty. Wskaźnik RSI już prawie dotarł do strefy wykupienia, co może sugerować, że przełamanie 113 centów nie będzie takie proste. W takim przypadku przecena Kawy ma dwa wsparcia. Pierwszy z nich to 105 centów, ale ważniejsza wydaje się być równa cena 1$.

Ponieważ w ostatnich latach notowania Coffee poruszały się w szerokim zakresie ruchu bocznego, to ilość punktów odniesienia, które mogą zostać wykorzystane przez obie strony transakcji, jest znacząca.

Daje to możliwość tworzenia wielu scenariuszy transakcyjnych, jednak aktualnie te zakładające wzrosty mają pierwszeństwo. Przynajmniej tak długo, jak wartość tego towaru pozostanie powyżej żółtej strefy wsparcia.

W dalszej przyszłości jako opór można wskazać ceny 125 centów i 133 centy.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here