Naga MarketsNotowania kawy z korektą - analiza techniczna surowcaDzisiejsza sesja na rynku Kawy upłynie pod dyktando przełamania lokalnego wsparcia 146 centów. Nie zmienia to jeszcze ogólnej sytuacji na tym instrumencie. Przypomina o tym układ dwóch średnich kroczących. Szybsza MA50 cały czas przebywa powyżej zielone MA200. Co więcej, obie linie oddalają się od siebie, co wynika z faktu przyspieszenia wzrostów w ostatnich tygodniach. Na dodatek tego, sama cena Coffee jest powyżej obu linii, co nie daje innej możliwej interpretacji bieżących  spadków jako  korekty.

Cena kawy przełamała lokalne wsparcie

Ostatni impuls wzrostowy ma swój początek na poziomie 139.50. Jest to tym samym ważne wsparcie, które pozwala na dalsze korzystanie z definicji trendu wzrostowego w najbliższym okresie. Przecena  poniżej tej wartości oznaczałyby rozbudowanie struktury spadkowej o kolejny rząd wielkości, czyli interwał tygodniowy. Wtedy należałoby przywołać takie poziomy jak 134 lub 120 centów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jedno spojrzenie na wskaźnik RSI wystarcza, aby  zauważyć, że dość długo przebywał on w strefie wykupienia. Dodatkowo układ ostatnich szczytów nie jest zgodny z tym, co się działo na wykresie. Można potraktować to jako sygnał ostrzegawczy, podobnie jak i dzisiejsze przełamanie 146 centów.

MACD zachowuje się inaczej i próżno szukać tutaj negatywnej dywergencji.  Daje to nadzieja na szybki powrót do wzrostów, a te mogą sięgnąć tygodniowego oporu 175.00. Oczywiście wcześniej posiadacze długich pozycji muszą rozprawić się z najbliższym  szczytem 155.00.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw spółki | kurs amica | ropa brent | cena złotego | wykres eur usd |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here