Naga MarketsNotowania kawy: na rynku kawy hossy wciąż nie widać.W drugiej połowie marca notowania kawy dynamicznie zwyżkowały. Kilkusesyjny ruch w górę wiązał się bezpośrednio z obawami o skutki koronawirusa na rynku kawy. Mniejsze lub większe problemy odczuły bowiem praktycznie wszystkie podmioty działające na rynku kawy – od producentów, przez importerów i firmy wypalające ziarna kawy, aż po właścicieli kawiarni oraz konsumentów.

Zaburzenia w handlu kawą

Największe obawy wzbudziły zaburzenia dotyczące handlu kawą. Pojawiły się spekulacje, że ze względu na ograniczenia w transporcie, w niektórych częściach świata kawy może zabraknąć lub jej ceny mogą istotnie wzrosnąć.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, na razie te obawy się nie spełniły, a podaż kawy na świecie pozostaje spora. O ile na samym początku pandemii faktycznie wiele firm oraz indywidualnych konsumentów kupowało duże ilości kawy na zapas, w obawie przed jej późniejszymi brakami, to obecnie zjawisko to wyhamowało, a konsumenci wykorzystują wcześniej kupiony surowiec.

W rezultacie, na razie notowania kawy arabica nie oddalają się istotnie – i nie na długo – od okolic 100 centów za funt. Obecnie cena tego surowca w USA wynosi około 107 centów za funt. O ile nie możemy wykluczać krótkoterminowych ruchów wzrostowych i kolejnego odbicia się cen kawy w górę, to na razie wiele wskazuje na to, że takie ruchy będą krótkoterminowe.

Notowania kawy arabica w USA – dane dzienneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here