Naga Marketskubek z parującą kawąNotowania kawy arabica rosły na początku bieżącego tygodnia, niemniej od wczoraj cena tego surowca porusza się w dół. Obecnie notowania kawy arabica w USA oscylują w okolicach 1,20 USD za funt. Na razie cały tydzień zapowiada się więc neutralnie, a jego bilans będzie zależeć od jutrzejszego dnia.

Z pewnością pandemia wiele zmieniła na rynku kawy pod kątem obaw o produkcję, jednak wciąż nie istnieją na tyle duże problemy z jej podażą, aby istotnie wpłynęły one na długoterminową zmianę trendu na rynku kawy.

Jeśli natomiast któryś gatunek kawy zyskał na pandemii, to była to nie arabica, lecz robusta – czyli gatunek wykorzystywany głównie w produkcji kawy rozpuszczalnej. Fakt, że w czasie pandemii wiele kawiarni nie funkcjonowało przez jakiś czas, a do tej pory wiele osób wybiera spędzanie jak największej ilości czasu w domu, sprawił, że popyt na kawę robusta się zwiększył. Dodatkowo, ostatnio pojawiły się także informacje o zaburzeniach produkcji kawy w Wietnamie – czyli kraju przodującym w zbiorach właśnie kawy robusta.

Notowania kawy arabica w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here