Naga Markets

Notowania jena tracą dzisiaj na szerokim rynku, kurs USD/JPY cofa się do 115,00Po wystąpieniu Powella w Kongresie Wall Street zazieleniło się, a dolar wyraźnie się osłabił. Cena ropy naftowej jest najwyższa od dwóch miesięcy, a złoto przełamuje pierwszy opór. Na rynku krypto trwa konsolidacja, a złoty kontynuuje umocnienie.

Notowania jena osłabiają się dzisiaj względem dolara

W środę J. Powell, szef Rezerwy Federalnej wystąpił przed Senacką Komisją Bankową. W trakcie przemówienia Powell wyraził oczekiwania względem poprawy sytuacji w łańcuchu dostaw, jednocześnie wyrażając gotowość do podwyżek stóp procentowych, jeśli inflacja pozostanie wysoka.Powell podkreślił jednak, że działania będą nakierowane na wychodzenie z ultra-ekspansywnej polityki pieniężnej, a nie na gwałtowne chłodzenie gospodarki.

Taka wypowiedź spodobała się inwestorom z rynku akcji w USA, gdzie główne benchmarki kończyły sesję powyżej poziomów odniesienia. Dow Jones umocnił się o 0,51 proc., a S&P500 rósł o 0,92 proc. Najmocniej zyskiwał technologiczny Nasdaq100, którego notowania rosły o 1,41 proc.

Spółkom technologicznym sprzyjał lekki wzrost cen obligacji (spadek rentowności). W przypadku 10-letnich papierów skarbowych wynoszą one obecnie 1,72 proc.

Pozytywne nastroje podtrzymywane są przez inwestorów z Azji. Japoński Nikkei225 rośnie o 1,9 proc., a notowania Hang Seng rosną aż o 2,7 proc. Południowokoreański Kospi zyskuje 1,5 proc., przy zwyżce Shanghai Composite opiewającej na 0,7 proc.

Futures indeksów w Europie wskazują na raczej pozytywne otwarcie handlu.

Przemówienia Powella odbiło się niekorzystnie na wycenie dolara. EUR/USD oscyluje wokół 1,1370, a GBP/USD wyszedł na poziomy najwyższe od 2 miesięcy. Notowania popularnego kabla oscylują wokół 1,3640.

W stawce G10 najlepiej wypadają waluty surowcowe (CAD oraz NOK), którym sprzyja wysoka cena ropy naftowej na rynkach finansowych.

Relatywnie dobrze radzą sobie aussie oraz kiwi z kursami na poziomie AUD/USD 0,7218 oraz NZD/USD w okolicy 0,6793.

Przeceniany jest bezpieczny jen, a kurs USD/JPY cofa się do 115 pkt.

Ruch aprecjacyjny kontynuuje złoty. Krajowa waluta zyskuje względem głównych rywali, a notowania USD/PLN spadły poniżej 4 zł.

We wtorek późnym wieczorem API poinformował, że oczekuje spadku wielkości zapasów ropy naftowej w USA O 1,08 mln baryłek (mniej od prognoz).

Notowania surowca utrzymują się jednak najwyżej od dwóch miesięcy. Baryłka WTI kwotowana jest na 81,2 USD, przy cenie ropy Brent w okolicy 83,5 USD za baryłkę.

Pierwszy opór w drodze na północ wybiły notowania złota. Uncja kruszcu wyceniana jest obecnie na 1820 USD.

Na rynku krytpowalut trwa konsolidacja. Cena bitcoina utrzymuje się przy 42 tys. USD, podczas gdy Ethereum wyceniane jest na 3,2 tys. USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino giełda | neuca akcje | kurs akcji ciech | korona szwedzka | kruk cena akcji | xtb akcje | playway cena akcji |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here