Po opublikowaniu wyników kwartalnych pod koniec września, notowania Inter Groclin S.A. (Groclin) skoczyły o niemal 70%. Wszystko za sprawą wyjścia na prostą i zredukowania 2 milionów złotych straty do 770 tysięcy czystego zysku w drugim kwartale bieżącego roku. Całe pierwsze półrocze przyniosło natomiast 3 miliony zł zarobku w stosunku do 170 tys. zł straty notowanych w tym samym okresie 2017.  

Finax

W nowym tygodniu akcje Groclinu zdają się nadal korzystać z pozytywnych nastrojów po publikacji raportu kwartalnego, gdyż zyskują ponad 14% i są najdynamiczniej rosnącymi w poniedziałek na Książęcej.

Maksimum sesji 15 października wypada na wysokości 3,78 zł za akcję, a ostatni raz tak wysoki poziom obserwowano w pierwszej połowie sierpnia. Co prawda Groclinowi nadal sporo brakuje to wartości 16-18 zł obserwowanej na początku zeszłego roku, jednak po miesiącach spadków ostatnie ruchy aprecjacyjne mogą sugerować chęć mocniejszego odbicia – co popierają polepszające się dane fundamentalne.

Akcje Groclinu – analiza techniczna

Od strony technicznej poniedziałkowy ruch próbuje jak na razie w pełni domknąć sierpniową lukę spadkową, która skierowała akcje GCN na nowe historyczne minima. Z drugiej strony przed bykami cały czas 23,6% zniesienia spadków z ostatnich dwunastu miesięcy, maksima wakacyjne na 4,21 oraz 200-okresowa średnia ruchoma, która zdaje się cementować kilkuzłotową strefę oporu. Jej potencjalne wybicie pozwoliłoby jednak powrócić w okolice 5 zł, czyli do poziomu, na którym Groclin kończył ubiegły rok:

Wykres Groclinu
Źródło: xStation5

Jeżeli sierpniowa luka utrzyma jednak cenę w ryzach (co w październiku udało jej się już dwukrotnie) wtedy nadal przeważać będzie scenariusz spadkowy, dla którego początkowe cele to dołki lipcowe na 2,50 oraz minima roczne pod 2,00.

Oprócz notowań Groclinu w poniedziałek silnie zyskuje również Orbis (5,38%) oraz Trakcja (3,75%).

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here