Naga MarketsNotowania giełdowe: Akcje PGE oraz Lotos najsilniej traciły w ramach WIG20Po trzech sesjach spadkowych nadeszło wzrostowe odreagowanie na krajowym rynku. W grupie spółek WIG20 najmocniejszy w tym udział miała ponad 4% zwyżka akcji KGHM. Ceny miedzi pozostają stabilne więc niewykluczone, że należy to bardziej przypisać wypowiedzi prezesa spółki o bardziej pozytywnych perspektywach dla aktywów zagranicznych grupy.

PGE i Lotos w dół, CD Projekt i Allegro odbijały

Niewielki pozytywny wkład miała również zwyżka cen akcji CDPROJEKT oraz ALLEGRO. Dla CDPROJEKT to była pierwsza od kilku dni zwyżka po bardzo mocnej przecenie. Jednak na podstawie pojedynczej sesji o dość niepewnej świecy (szpulka) nie można jeszcze wyrokować trwałego zwrotu. Na wykresie 60-min FW20 kurs pozostaje od piątkowego popołudnia w fazie dość wąskiej, ok. 40 pkt. konsolidacji, w przedziale 1925 – 1965 pkt. Na MACD jest aktywny sygnał kupna, ale też linia ADX (wskaźnika DMI) potwierdza brak obecności trendu wertykalnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym pojawiła się niewielka formacja objęcia, ale relatywnie krótki korpus wczorajszej świecy nie przesądza jeszcze o trwałym odwrocie. MACD jest bliski przełamania w dół linii sygnalnej, wciąż obniża się LOP, co już teraz staje się następstwem rolowania pozycji na kolejną marcową serię.

Na rynkach zagranicznych wczorajsze notowania przeważały we wzrosty głównych indeksów, zmiana kursów kontraktów terminowych na DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia wspiera oczekiwania wzrostowego początku sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na szacunkowe odczyty wskaźników PMI dla głównych gospodarek oraz kończące się posiedzenie FED, chociaż nie są oczekiwane zmiany w bieżącej polityce pieniężnej.

Marcin BrendotaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here