Naga Markets

Notowania GBP/USD tworzą formację podwójnego szczytu przy 1,2445 Kolejne “jastrzębie” komentarze ze strony Christine Lagarde nie przestają być wsparciem dla euro. Rynek chce teraz zobaczyć fakty, czyli na ile w komunikacie EBC po posiedzeniu 2 lutego pojawią się sugestie utrzymania tempa podwyżek o 50 punktów baz. Zwłaszcza, że ECB (co było do przewidzenia biorąc liczebność tego gremium) wcale nie musi być jednomyślny.

Kurs GBP/USD – PMI nie pomogły

Na szerszym rynku widać, że dolar nie traci mimo pozytywnego sentymentu na Wall Street. Kto chce kogo teraz sprawdzić?

Co do analizy technicznej to wczorajsze zachowanie się notowań EURUSD jest negatywnym sygnałem, który może mieć swoją kontynuację w nadchodzących dniach (zwłaszcza w sytuacji, kiedy do wieczora nie powrócimy ponad 1,0870). Tym samym możemy zobaczyć test wsparć przy 1,0765 i dalej 1,0735.

Opublikowane dzisiaj szacunki PMI dotyczące danych za styczeń nie wypadły nazbyt optymistycznie. Wprawdzie wskaźnik dla przemysłu odbił do 46,7 pkt. z 45,3 pkt., ale usługowy pogłębił spadek do 48,0 pkt. z 49,9 pkt.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Wraz z gorszymi danymi o sprzedaży detalicznej, jakie poznaliśmy w miniony piątek rynek odbiera to jako sygnał poważniejszej słabości gospodarki, co stawia pod znakiem zapytania to, na ile BOE ma pomysł na to jak walczyć ze stagflacją, która staje się faktem (kombinacja wysokiej inflacji i mizernych wskazań z gospodarki).

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Na wykresie kabla wyrysowuje nam się formacja podwójnego szczytu przy 1,2445.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxia
Poprzedni artykułZłoto zdrożało 120 dolarów w 2023 r. XAU/USD najwyżej od 9 miesięcy
Następny artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt we wtorek, 24 stycznia 2023 r.?
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.