Naga Markets

Kurs EUR/USD ponownie znalazł się na poziomie 1,13

W Azji niewątpliwie ważnym tematem jest ostateczna niewypłacalność dwóch deweloperów. Kaisa oraz Evergrande nie są już w stanie obsłużyć swojego zadłużenia, co w praktyce oznacza bankructwo. Tym razem jednak rynku podchodzą do tego znacznie spokojniej. Wprawdzie handel akcjami Kaisa został zawieszony, ale nie ma to swoich implikacji dla szerokiego rynku.Wall Street kończyła czwartkową sesję w słabych nastrojach. Na powierzchni utrzymał się jedynie Dow Jones, którego notowania nie zmieniły swojego położenia. S&P500 cofnął się o 0,72 proc., a kurs Nasdaq100 zniżkował o 1,71 proc.

W Azji Nikkei225 zniżkuje o około 1 proc., a notowania Hang Seng cofają się o 0,60 proc. W tym samym czasie Shanghai Composite traci 0,4 proc., a Południowokoreański KOSPI oddaje 0,5 proc.

Pod kreską znalazły się również notowania terminowe indeksu DAX, co studzi emocje przed otwarciem handlu na rynku kasowym.

Na FX zmienność jest niewielka. Eurodolar znalazł się na poziomie 1,13 pkt., a GBP/USD oscyluje wokół 1,3215.

Na Antypodach lekką przewagę ma bezpieczniejszy USD. Notowania kiwi utrzymują się jednak nieznacznie poniżej 0,68 pkt., a aussie oscyluje wokół 0,7150.

Złoty znajduje się w okolicy poziomów odniesienia w reakcji na konferencje prezesa Glapińskiego. W ostateczności kurs PLN jest nieco słabszy, aniżeli przed decyzją RPP z bieżącego tygodnia. EUR/PLN na poziomie 4,6010.

Na rynku kryptowalut wszelkie próby odreagowania ostatnich spadków są jak na razie negowane. Kurs Bitcoina utrzymuje się w okolicy 48 tys. USD, choć na wykresie H4 rysuje się ciekawa formacja techniczna.

Ropa naftowa chwilowo zatrzymała swoje umocnienie. Kurs WTI zatrzymał się na poziomie 70,5 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie około 74 USD za baryłkę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pgnig | płatność blik | orange akcje opinie | kurs dolara | kurs orange | ciech cena akcji | dax forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here