Naga MarketsNotowania GBP/USD kontynuują dzisiaj zniżkę i poruszają się w rejonie 1,3650Początek bieżącego tygodnia to okres wszechobecnego nastawienia risk-off na globalnych rynkach finansowych. To podejście wspiera notowania amerykańskiego dolara. Indeks USD wczoraj zwyżkował do niemal 93 pkt., a dzisiaj rano porusza się blisko wczorajszych maksimów. Są to najwyższe poziomy notowań tego agregatu od przełomu marca i kwietnia bieżącego roku, czyli od prawie czterech miesięcy.

Notowania GBP/USD wczoraj zniżkowały z okolic 1,3760 do rejonu 1,3670

Z analogiczną sytuacją mamy miejsce na wykresie EUR/USD, które – mimo odrobienia części strat w drugiej połowie wczorajszej sesji – nadal pozostaje pod wyraźną presją podaży i dzisiaj rano porusza się w okolicach 1,1785.Wiele emocji nieustannie wzbudza sytuacja w Wielkiej Brytanii, gdzie wczorajszy „Freedom Day”, czyli dzień poluzowania obostrzeń pandemicznych, spotkał się z nerwową reakcją inwestorów na rynkach walutowych. Notowania GBP/USD wczoraj zniżkowały z okolic 1,3760 do rejonu 1,3670, a dzisiaj kontynuują zniżkę i poruszają się już w rejonie 1,3650. Są to najniższe poziomy notowań tej pary walutowej od początku lutego br.

Notowania GBPUSD - dane dzienne
Notowania GBPUSD – dane dzienne

Tymczasem na Dalekim Wschodzie dzisiejszy poranek jest spokojniejszy – przynosi on odbicie w górę wartości chińskiego juana po czterech kolejnych sesjach spadkowych. Notowania USD/CNH tym samym utrzymały się w kanale bocznym, który obserwujemy na wykresie tej pary walutowej od około miesiąca.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda komentarze | akcje pge | dolar online | notowanie pgnig | dax online | złoty kurs | kurs livechat |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here