Naga MarketsPoczątek 2021 roku jest na rynku gazu ziemnego relatywnie spokojny. Głównym czynnikiem wpływającym na ceny tego surowca w Stanach Zjednoczonych jest pogoda – a dokładniej, temperatury powietrza w USA, które w dużym stopniu wpływają na popyt na gaz ziemny w celach ogrzewania pomieszczeń.

Systematycznie wzrasta cena gazu

Wczoraj notowania gazu ziemnego w USA dynamicznie zwyżkowały, sięgając w pewnym momencie poziomu 3 USD za mln BTU. Ta psychologiczna bariera zatrzymała stronę popytową i doprowadziła do silnej reakcji strony podażowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, dzisiaj rano ceny gazu ziemnego powracają do zwyżek, tym razem już delikatniejszych. Ogólnie, sytuacja pogodowa w USA w najbliższych tygodniach sprzyja utrzymywaniu się wyższych cen gazu ziemnego, ponieważ temperatury powietrza w tym rejonie świata mają być przez większość lutego niższe niż przeciętnie w tym okresie. To zaś sprzyja podwyższonemu popytowi na gaz ziemny w celach grzewczych.

Patrząc bardziej długoterminowo, perspektywy są jednak gorsze. W Stanach Zjednoczonych podaż gazu pozostaje duża, a wyższe ceny raczej mogą zniechęcić fabryki czy przedsiębiorstwa do przerzucania się na to źródło energii, nawet jeśli mają takie możliwości.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here