Naga MarketsNotowania gazu ziemnego testują tegoroczne maksima cenoweNotowania gazu ziemnego testują tegoroczne maksima cenowe. Zmienność notowań tego surowca w ostatnich dniach jest wyjątkowo duża, zaś notowania gazu w USA oscylują nadal tuż poniżej kolejnej bariery psychologicznej, czyli poziomu 6 USD za mln BTU.

Notowania gazu ziemnego kontynuują zwyżki

Wczoraj Departament Energii USA podał, że w poprzednim tygodniu zapasy ropy naftowej w USA wzrosły o 88 mld stóp sześciennych, co jest najwyższą zwyżką od czerwca, jak również zwyżką większą od 5-letniej średniej dla tego okresu w roku. Niemniej, nie uspokoiło to nastrojów, bowiem zapasy gazu i tak pozostają niepokojąco niskie. Ma to szczególne znaczenie w obliczu zbliżającej się zimy, charakteryzującej się sezonowo większym popytem na gaz w celach grzewczych.Na razie najbliższe tygodnie mają przynieść umiarkowane temperatury, co uspokaja nastroje – jednak nie uspokaja cen gazu. Te są windowane nie tylko ze względu na oczekiwania większego popytu w samych Stanach Zjednoczonych, lecz także obserwowanego dużego popytu zagranicznego, jak również obaw o zniszczoną huraganami infrastrukturę wydobywczą i możliwych opóźnień lub przerw w produkcji gazu.

Notowania gazu ziemnego w USA – dane dzienne
Notowania gazu ziemnego w USA – dane dzienne

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że zwyżki notowań gazu ziemnego w ostatnich tygodniach były wyjątkowo dynamiczne, a większość wspomnianych obaw jest już w dużym stopniu uwzględniona w notowaniach tego surowca. Poziom 6 USD za mln BTU może więc okazać się skuteczną barierą, przy której inwestorzy będą wyczekiwać kolejnych impulsów fundamentalnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro on line | btc | prognoza btc | giełda lotos | akcje ccc | biomed lublin kurs akcji | aktualny kurs dolar lew |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here