Naga MarketsO ile raporty dotyczące zmiany zapasów ropy naftowej w poprzednim tygodniu są już za nami, to dzisiaj uwaga inwestorów skupi się na publikacji informacji o zmianie zapasów gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych. Departament Energii ma przedstawić swój raport o godzinie 16:30 polskiego czasu – i warto się przygotować wtedy na podwyższoną zmienność notowań gazu. Oczekiwania rynkowe zakładają wzrost zapasów gazu ziemnego o około 71-76 mld stóp sześciennych.

Zwyżka, którą widać na wykresie notowań gazu ziemnego w poprzednim tygodniu, była wywołana głównie rolowaniem kontraktów. Tymczasem ostatnie kilka sesji było okresem zniżek na wykresie notowań tego surowca, a perspektywy dla notowań pozostają raczej słabe. Sezon huraganów w USA, który wywoływał przerwy w produkcji gazu w rejonie Zatoki Meksykańskiej, już się kończy, więc rynek tego surowca powróci do starych problemów, wśród których kluczową kwestią jest nawracająca nadpodaż na amerykańskim rynku gazu ziemnego.

Niemniej, pozytywne akcenty na rynku gazu mogą się pojawiać, ponieważ wchodzimy (aczkolwiek bardzo powoli) w okres zimniejszych temperatur, a to oznacza większe wykorzystanie gazu ziemnego w celach grzewczych. Ten efekt będzie jednak prawdopodobnie widoczny dopiero za co najmniej kilka tygodni.

Notowania gazu ziemnego w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here