włączony gazZdecydowanie w ostatnich sesjach nie można było narzekać na małą zmienność gazu ziemnego, kiedy rynek ten nie tylko zmieniał sekwencję ale również wybijał najważniejsze poziomy, na które warto zwrócić uwagę podczas kolejnych dni handlu. Walor obecnie zdaje się chcieć przetestować ponownie zakres wybitego wcześniej wsparcia na zakresie 2,80 dolarów, jednak czy będzie to test czy próba przełamania zakresu? Spójrzmy na wykres H4 gazu ziemnego. 

  • Notowania gazu ziemnego ponownie zbliżają się do zakresu 2,80 dolarów
  • Zdaje się, że surowiec będzie tym samym testował zakres ceny uśrednionej
  • Czy jednak pozostanie on w dalszym ciągu w tendencji spadkowej?
  • Rynek może obrać sobie za cel późniejszy atak zakresu 2,62 USD

Natgas z celem testu ostatniego zakresu oporu

Rozpoczynający się nowy tydzień handlowy na rynku gazu może przynieść dość ciekawe ruchy, głównie ze względu na sytuację techniczną jaka w ostatnich dniach się rozgrywała. Jak widać po załączonym wykresie 4 godzinowym surowca, ten nie tylko wybił ważny zakres wsparcia na poziomie 2,80 dolarów ale również pokazał że tendencja spadkowa nie jest wcale aż tak silna jak mogłoby się z początku wydawać. Aktualnie rynek oscyluje cały czas w tym samym zakresie mogąc ponownie testować wspomniane już zakres, a jednocześnie potwierdzić lub zaprzeczyć aktualnej sekwencji spadkowej.

Dlatego też podczas nowego tygodnia handlowego warto będzie przeglądać się w jaki sposób surowiec będzie zachowywał się przy wspomnianym oporze. Jeżeli dojdzie do jego testu jednak nie wybicia – wówczas będzie można mówić o dalszej możliwości kontynuowania zależności spadkowej a tym samym zejściu nawet do poziomu 2,43 dolarów.

wykres Natgas H4 21.11.2020
Natgas H4 21.11.2020

Z kolei sytuacja obróci się na korzyść obozu byków w momencie, kiedy rynek wyłamie jednak zakres 2,80 otwierając to samą drogę gazu naturalnego do poziomu 3 dolarów. W tym momencie wydaje się ten scenariusz być bardzo mało prawdopodobny, jednak warto obserwować wykres podczas kolejnego tygodnia handlowego w celu jednoznacznego stwierdzenia co dalej walor ma na celu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here