Naga Markets

Notowania gazu kolejne 11% niżej. Komisja Europejska przedstawia plan walki z kryzysemWe wtorek europejskie kontrakty terminowe na gaz straciły ponad 11%, ponieważ Komisja Europejska zaproponowała dalsze środki w celu ograniczenia cen gazu i zwiększenia zapasów. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen powiedziała również, że magazyny gazu w bloku osiągnęły 92% pojemności, ponieważ UE przygotowuje się do zimy.

  • Cent kontraktów na gaz europejski ponownie spadają
  • Według Komisji Europejskiej, Unia ma już plan na walkę z kryzysem energetycznym
  • Jak dotąd jednak ceny są dalekie od “stabilnych” 
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Ceny gazu kolejne 11 proc. niżej

We wtorek przewodnicząca Komisji Europejskiej (KE), Ursula von der Leyen ogłosiła szereg propozycji mających na celu złagodzenie trwającego kryzysu energetycznego w Unii Europejskiej. W wypowiedzi przedstawiła między innymi, że Komisja złoży narzędzia prawne do łączenia popytu na energię na poziomie europejskim, przy czym “agregacja popytu będzie obowiązkowa dla co najmniej 15% wolumenów, które są potrzebne do wypełnienia magazynów.”

Ponadto Komisja proponuje domyślne zasady solidarności, które będą miały zastosowanie w przypadku sytuacji kryzysowej, gdy nie ma dwustronnych umów solidarnościowych. Von der Leyen potwierdziła również benchmark uzupełniający TTF dla skroplonego gazu ziemnego na następny sezon napełniania.

wykres Kurs gazu europejskiego 19.10.2022
Kurs gazu europejskiego 19.10.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

W międzyczasie Komisja wprowadza mechanizm “aby ograniczyć nadmierne ceny gazu, jeśli będzie to konieczne.” Dodała, że magazyny gazu w UE osiągnęły 92%, a udział Rosji w dostawach gazu spadł do 9%, co oznacza spadek o dwie trzecie w porównaniu z ubiegłym rokiem.

To jednak póki co nie prowadzi do ustabilizowani cen gazu. Europejskie kontrakty terminowe na gaz straciły we wtorek ponad 11%, po słowach Komisji Europejsiej. Kontrakty terminowe na gaz ziemny w Wielkiej Brytanii z dostawą w listopadzie spadły o 11,74% i oscylowały w granicach 207,100 pensów za term, zaś kontrakty na EU atural Gas spadały już poniżej 113 euro.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułŚrodowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 19 października 2022 roku
Następny artykułPerspektywy dla rynków finansowych na IV kw. 2022 r. – Arek Jóźwiak zaprasza na webinar
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here