Naga MarketsPiątkowa sesja na krajowym rynku przeszła bez większych emocji. Na zamknięciu notowania FW20 względem kursu odniesienia drgnęły jedynie o 1 pkt., a w trakcie sesji dzienny zakres wahań wyniósł jedynie 17 pkt. Wolumen obrotu był najniższy od dnia wygaśnięcia wrześniowej serii. Na wykresie 60-min kurs od kilku dni porusza się w trendzie bocznym. Najlepiej wizualizują to niskie wartości wskaźnika ADX.

Kurs od kilku dni porusza się w trendzie bocznym

Na diagramie dziennym pojawiła się świeca zbliżona do tzw. doji „ważka”. Wraz z poprzedzającymi, zwłaszcza wisielcami i wcześniejszej doji, sygnalizują znaczne obniżenie wzrostowego impetu. Miernik siły trendu ADX dotarł do kilkutygodniowych maksimów, zejście poniżej jej przebiegu linii DM+ może stanowić wskazanie osłabienia momentum.

Te artykuły również Cię zainteresują
W gronie największych spółek sektorowo sesja była dość zrównoważona, dodatnio kontrybuowały sektory odzieżowy (głównie LPP przy niewielkiej zniżce CCC) i w pojedynkę ALLEGRO i CDPROJEKT. Z kolei słabsze zachowanie notowały sektory paliwowy, bankowy oraz górniczy, ze wskazaniem na mocniejszą zniżkę JSW. Mimo niewielkiej zwyżki WIG20 szerokość rynku była niska, więcej spółek odnotowało spadki.

Na giełdach zagranicznych piątkowe notowania przyniosły niewielkie zwyżki głównych indeksów, ale też poranne notowania kontraktów terminowych wykazują spadek w stosunku do piątkowego popołudnia, co implikuje również niższy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt pełniejszego raportu PKB za III kw z wpływem poszczególnych zmiennych, wg. wstępnego szacunku sprzed dwóch tygodni PKB wzrósł o 7,7% k/k (po uprzednim 9% spadku w II kw.). W porównaniu do analogicznego kwartału ur. jest wykazywany spadek o 2% dla danych wyrównanych sezonowo.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here