Naga MarketsPo jednej przerwie odbicia, piątkowa sesja ponownie należała do obozu niedźwiedzi. Notowania FW20U20 wystartowały co prawda na lekkim plusie 1798 (+0,28%), jednak już w pierwszych minutach handlu strona podażowa zaczęła przejmować inicjatywę. Kurs systematycznie korygował czwartkowe odbicie z II części sesji, a notowania FW20 schodziły na nowe minima sesji wraz z jej upływem.

Notowania FW20 schodziły na nowe minima sesji wraz z jej upływem

W efekcie w ostatniej godzinie handlu kurs tąpnął z okolic 1780 do 1761 (-1,78)%, a dzienny wolumen obrotu zmniejszył się o niespełna 15% do 17,6 tys. Piątkowe słabe nastoje na FW20 były odbiciem sentymentu globalnego na rynkach akcji (w tym nastrojom na DAX i S&P500)

Technicznie kurs cofnął się ponownie w rejon czwartkowego dołka oraz lokalnej strefy wsparcia znajdującej się w rejonie 1735-56, która stanowi dolny zakres konsolidacji trwającej w czerwcu (z górnym jej zakresem w rejonie 1844-55).

Wybicie z niej dołem oznaczałoby koniec płaskiej korekty (przyjmującej postać konsolidacji) i zapowiadałoby dalsze cofnięcie kursu. Jeśli strona popytowa wybroni testowany właśnie rejon wsparcia, zyska argument za ponownym odbiciem.

Dzisiejsze nastroje na rynkach bazowych są neutralne lub lekko negatywne, co może być pretekstem dla popytu w próbie utrzymania lokalnego wsparcia, przynajmniej w pierwszej części sesji. Kalendarium publikacji jest pustawe, co również nie będzie argumentem żadnej ze stron – ciekawe informacje zaczną spływać od jutra.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here