Naga MarketsWtorkowa sesja przyniosła kolejną z rzędu zwyżkę na krajowym rynku. Notowania FW20 przełamały potencjalny opór październikowego maksimum i zmierzają w stronę tegorocznego szczytu. Nadal utrzymują się podwyższone obroty, chociaż sam LOP już nie przyrasta, a nawet nieznacznie zmniejsza się. Wskaźniki AT pozostają ze wzrostowymi sygnałami, MACD wchodzi ponad poziom równowagi, RSI ma jeszcze przestrzeń do zwyżki. Na wykresie cenowym pojawiła się świeca zbliżona do wisielca sugerująca osłabienie wzrostowego impetu, jako jednoświecowe formacja wymaga potwierdzenia.

FW20 zmierza w stronę tegorocznego szczytu

Po stronie indeksu bazowego mocno dodatni wkład do zwyżki WIG20 miały akcje sektora bankowego oraz paliwowego kompensując z nadwyżką silne osłabienie mających 12% udział w indeksie akcji ALLEGRO. Generalnie, informacja o postępie w pracach nad szczepionką komunikowana przez koncern Pfizer pobudziła globalny sentyment do przedstawicieli „starej ekonomii” jednocześnie osłabiając nastroje do spółek technologicznych, będących m.in. mocnymi beneficjentami obecnej pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie 60-min kurs FW20 porusza się ponad kilkusesyjną wzrostową linią wsparcia, która obecnie wznosi się do poziomu ok. 1745 pkt. Ponownie uwagę zwracają negatywne dywergencje na RSI, jednocześnie pojawił się wstępny sygnał sprzedaży na MACD. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne wykazują niewielkie osłabienie w stosunku do wczorajszych notowań, ale jeszcze utrzymują niewielką nadwyżkę względem wtorkowego popołudnia ci implikuje neutralny początek sesji dla FW20.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here