Naga MarketsNotowania FW20 na lekkim plusie. Rynek czeka na krajowe dane o sprzedaży detalicznej w czerwcuWe wtorek rynek próbował odreagować poniedziałkową przecenę. Notowania FW20 wystartowały na lekkim plusie z poziomu 2191 i w pierwszej godzinie handlu kontynuowały odbicie, jednak zatrzymało się ono na 2200. Po godz. 10 podaż wkroczyła do gry i przez kilka godzin utrzymywała kontrolę nad kursem. W tym czasie FW20 odnotowały dzienne minimum na 2174, naruszając symbolicznie poniedziałkowe.

Notowania FW20: na rynku widać poprawę nastrojów

Jednak po rozpoczęciu handlu w USA, nastroje ponownie poprawiły się i kontrakty zdołały dotrzeć w rejon porannych maksimów, kończąc sesję na poziomie 2195 (+0,55%), przy dziennym wolumenie spadającym o 1/4 do 12,1 tys. Poprawie nastrojów na rynku krajowym towarzyszyło także odreagowanie na niemieckim i amerykańskim parkiecie.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Wczorajsza próba powrotu kursu powyżej 2192 zakończyła się symbolicznym sukcesem, który być może pozwoli bykom zażegnać lokalny kryzys i obrócić poniedziałkowe potknięcie w dalszą konsolidację. Notowaniom FW20 sprzyja strefa wsparcia 2158-92 oraz linia trendu wzrostowego, która znajduje się relatywnie blisko. Jeśli byki obronią atak podaży, to kurs będzie mógł nadal falować w konsolidacji. Jeśli jednak podaż przełamie strefę wsparcia 2158-92, to będzie mogła myśleć o rozkręceniu korekty o co najmniej wysokość konsolidacji 2272 – 2158 = 114, co oznaczałoby zakres docelowy dla kursu w okolicy 2040.

Dziś uwagę inwestorów przykuwać będą krajowe dane o sprzedaży detalicznej w czerwcu, a jutro odbędzie się posiedzenie EBC.

Autor: Tomasz Kolarz

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotówki wykres | kęty akcje | nasdaq prognozy | cdprojekt kurs | prognoza dolara | jsw gpw | bitcoin wiadomosci |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here