Notowania funta w okolicach 4,93 PLN. GBP/PLN może testować 4,90 PLN Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas wczorajszej sesji znacząco stracił na wartości. Choć jeszcze wczoraj szansa na wygenerowanie ruchu wzrostowego była dość duża – pod warunkiem, że para GBP/PLN wyłamałaby zakres średniej i utrzymała ruch powyżej tego poziomu – to dziś już widzimy, jak brytyjska waluta traci. Obecnie rynek oscyluje w zakresie 4,93 PLN jednak nic nie stoi teraz na przeszkodzie parze GBP/PLN na test zakresu niższego, 4,90 PLN. Ważne wsparcie cenowe zatem czeka na funta szterlinga z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Notowania funta szterlinga straciły podczas wtorkowej sesji handlowej
  • W środę para walutowa GBP/PLN może ponownie kontynuować wędrówkę na południe
  • Zdaje się, że kolejnym celem dla pary może być poziom oddalony od obecnego o 3 grosze
  • To oznacza, że zakres wsparcia H4 na zakresie 4,90 PLN może być testowany

Kurs funta szterlinga pod znakiem zapytania – czy GBP/PLN przetestuje dziś 4,90 PLN?

W tym momencie patrząc na rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego widać, że rynek ten zdecydowanie odzyskał zmienność, na którą w ostatnich dniach tak mocno można było oczekiwać. Wraz z powrotem wykonywanych zasięgów – funt szterling pokazał słabość, wybijając wsparcie na poziomie 4,97 PLN i generując dodatkowo kolejne 4 grosze spadki praktycznie bez żadnej korekty. Oznacza to, że presja podażowa nadal istnieje na tym rynku – nie dając funtowi szans na podbicie do wyższych zakresów.

Dlatego też podczas kolejnych sesji będzie można uważać, że rynek ten nadal będzie mógł się przeceniać. Celem dla kilku kolejnych sesji może być zakres o 3 grosze niższy – czyli dobrze widoczny na załączonym poniżej wykresie pary GBP/PLN poziom 4,90 PLN. Warto zatem szukać dalszych sygnałów wyprzedażowych na tym rynku.

wykres Kurs funta GBPPLM H4 02.12.2020
Kurs funta GBPPLM H4 02.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here