Kurs funta GBPPLN H4 23.06.2020Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas wtorkowej sesji dociera do zakresu wsparcia cenowego, które to dotychczas utrzymuje parę w zakresie konsolidacji. W tym momencie para GBP/PLN wykonuje zatem bardzo ważny test, który pokaże dalej, czy rynek brytyjskiego funta będzie mógł utrzymać się w obecnym paście, czy też rynek postanowi kontynuować sekwencję spadkową. Dotychczas rynek już 12 razy utrzymywał obecne poziomy – czy obecny, trzynasty z kolei test będzie dla funta pechowy? Spójrzmy na wykres H4 pary GBP/PLN.


Kurs funta szterlinga zaczyna negowanie wsparcia cenowego – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta ponownie testuje dziś zakres dolnego ograniczenia
  • Czy para GBP/PLN utrzyma się ponownie powyżej niego?
  • Osoby handlujące na prze muszą dziś uważać na ewentualność przełamania strefy
  • Wszystko póki co wskazuje na możliwość utrzymania się, jednak presja jest silna

Kolejna sesja – kolejny test zakresu dolnego ograniczenia obecnego ruchu konsolidacyjnego na parze z funtem szterlingiem oraz polskim złotym. Zdaje się, że rynek ten nie ma siły nie tylko na dalsze wzrosty, ale również ma spore problemy z utrzymaniem dolnego ograniczenia czyli poziomu 4,91 PLN. Póki co rynek walczy, jednak jest to już trzynasty test tego poziomu w ciągu ostatnich kilkunastu sesji. Każdy kolejny test jest dla tego rynku coraz to bardziej ryzykowny a szansa na jego przełamanie jest z każdym razem coraz większa.

Innymi słowy dzisiejsza sesja handlowa powinna wykazać, czy rynek ten ma szanse na dalszą konsolidację – czy tez rynek ten otworzy sobie drogę do dalszych spadków. Jeśli dalsze zejścia miałby się pojawić, to przetestowany może być nawet zakres 4,88 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 23.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 23.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here