Notowania funta szterlinga spadają. GBP/PLN oscyluje w zakresie 5,00 PLNRynek funta szterlinga wobec polskiego złotego po raz kolejny testuje niskie zakresy – które jeszcze do niedawna były ważnym poziomem wsparcia. Dziś już niezbyt można tak o poziomie 5,00 PLN – 4,99 PLN powiedzieć, ponieważ po tak mocnym już spadku jak widzimy to na wykresie H4 funta szterlinga – wsparcie nie ma większego znaczenia. Para walutowa GBP/PLN mierzyć się może zatem podczas kolejnych sesji z szansą dalszych spadków, jednak będąc na dołku wykres nie daje szans na dołączenie do nich. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem i polskim złotym.

  • Funt szterling wobec złotego pokazuje silniejszy spadek podczas środowej sesji
  • Wcześniej jednak para walutowa GBP/PLN zalicza target dla sesji intraday
  • Obecnie można powiedzieć, że zejście w bliskie okolice wsparcia nie ma już większego znaczenia
  • Warto jednak przyglądać się dalszej reakcji rynku – czy nie będą generowane dalsze sygnały

Funt szterling wobec złotego ma szansę na mocniejsze zejścia – co na to sama para GBP/PLN?

Kurs funta szterlinga wobec złotego zdecydowanie pokazuje mocniejszy akcent wobec ostatnich dni. Jeszcze do niedawna byliśmy świadkami w miarę stabilnego wzrostu waluty GBP/PLN i przekroczeń jej najważniejszych poziomów, jednak w tym momencie można już powiedzieć, że rynek ten obrać mógł odwrotny kierunek i wszystko wskazuje na to, że to może być dopiero początek takiego zagrania. Obecnie funt szterling spada do zakresu równych 5 PLN, czyli bliskich okolic wsparcia, widocznego na wykresie H4 – D1.

Warto jednak dodać, że wsparcie to nie jest już tak istotne jak wcześniej – ponieważ rynek ten wygenerował tak mocny spadek, że raczej nie powinno się liczyć na mocniejsze odbicie z tego zakresu. Jedynie na co można obecnie liczyć do szukanie dalszego spadku po ewentualnym wzbiciu się wykresu w ramach korekty.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 05.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 05.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here