Notowania funta szterlinga słabsze niż oczekiwano. GBP/PLN spada ponownie do 4,99 PLNNotowania brytyjskiej waluty wobec polskiego złotego w dalszym ciągu nie napawają optymizmem, mimo tego, że para GBP/PLN miała w ostatnim czasie wiele razy okazję do wygenerowania ruchu wzrostowego. W tym momencie już widać, że rynek funta szterlinga próbuje po raz kolejny utrzymać się powyżej zakresu 4,99 PLN, chociaż wsparciem bardziej można nazwać w ostatnich dniach zakres 4,97 PLN. Zatem w jaki sposób rynek może się kształtować w kolejnych godzinach handlowych? spójrzmy na wykres H4 funta szterlinga wobec polskiego złotego.

Forex Club
  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego nadal walczy o utrzymanie się
  • Para walutowa GBP/PLN może podczas kolejnych sesji pokazać jeszcze ruch wzrostowy
  • Zakres docelowy jednak zdaje się być obecnie bardzo mocno zawężony 
  • Co dalej zatem na funcie szterlingu wobec złotego z perspektywy H4?

Ostatni reakcje funta szterlinga wskazują na możliwość utrzymania się przed spadkiem

W tym momencie patrząc na wykres pary walutowej GBP/PLN można się zastanawiać co dalej funt szterling ma na celu. Z jednej strony już zakres 4,99 PLN nie stanowi ważniejszego zakresu – ponieważ w ostatnich sesjach para pokazała, że bardziej respektowany jest zakres 4,97 PLN. Z drugiej zaś widać, że rynek nawet jeśli faktycznie chciałby wygenerować jeszcze ruch wzrostowy, to pokładanie nadziei w wysokich podejściach jest w tym momencie zgubne.

Dlatego też podczas kolejnych godzin piątkowej sesji handlowej warto będzie przyjrzeć się – czy rynek nie wygeneruje podbicia do zakresu średniej kroczącej, która oscyluje obecnie w zakresie 5,01 oraz czy nie będzie to miejsce do dalszego obsuwania się notowań brytyjskiej waluty. Zakresem ważnym dla rynku jest jak wspomniane zostało – poziom 4,97 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 20.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 20.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here