Notowania funta szterlinga przy 5,08 PLN. Kurs z dalszą szansą na poziom 5,13 PLNKurs funta szterlinga w nowym roku w dalszym ciągu oscyluje na bardzo wysokich poziomach, to znaczy w okolicach poziomu 5,08 PLN. W tym układzie ewidentnie widoczna jest nadal presja popytowa, dlatego podczas kolejnych sesji para walutowa GBP/PLN będzie w stanie w dalszym ciągu generować sygnał wzrostowe – o ile rynek w dalszym ciągu strukturalnie będzie utrzymywał się we wzroście. W tym momencie warto przyjrzeć się zatem funtowi szterlingowi w stosunku do polskiego złotego, aby możliwie dołączać w dalszym ciągu do odpowiednich ruchów wzrostowych na parze GBP/PLN. Czy wykonane korekty w między czasie nie zanegują podejść?

  • Kurs funta szterlinga w stosunku do polskiego złotego nadal na wysokim zakresie
  • Para walutowa GBP/PLN może nadal mierzyć się z oporem podczas kolejnych sesji
  • To oznacza, że niebawem funt może przetestować nawet zakres 5,13 PLN
  • Warto jednak oczekiwać choć na najmniejsza korektę na tym rynku

Kurs funta szterlinga nie odpuszcza – rynek GBP/PLN ma możliwość wybicia lokalnego oporu

Rozpoczyna się właśnie kolejna sesja handlowa na funcie szterlingu w stosunku do polskiego złotego, kiedy rynek ten oscyluje na dość wysokich poziomach jakim jest poziom przekraczający 5 PLN. W tym momencie również warto zwrócić uwagę na to, że para walutowa GBP/PLN nadal nie może poradzić sobie z lokalnym zakresem oporu, jednak obóz byków po drobnych korektach wynikających z klasycznego układu może nadal liczyć na wsparcie i możliwość wyłamania zakresu 5,09 PLN, który to stanowi nadal wyzwanie dla wzrostów.

Jeśli faktycznie ruch wzrost miałby się utrzymać, to biorąc pod uwagę, że drobne korekty mogą jeszcze wystąpić – warto obserwować zakres 5,06 PLN – który to może posłużyć jako potencjalne miejsce do re-akumulacji.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 04.01.2021
Kurs funta GBPPLN H4 04.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here