Notowania funta szterlinga przy 5,01 PLN. GBP/PLN cofa do wsparcia na poziomie 4,99 PLNNotowania funta szterlinga podobnie jak reszty par z polskim złotym szybko podchodząc pod górna ograniczenia oraz szybko ponownie spadają do lokalnych wsparć. Choć jeszcze podczas ostatnich sesji wydawało się, że para walutowa GBP/PLN będzie mogła wybić opór, tak teraz widać, że dojście do oporu musi parze na razie wystarczyć. Wsparcie na poziomie 4,99 PLN może ponownie zawitać podczas dzisiejszej, poniedziałkowej sesji handlowej, dlatego warto będzie uważać z szukaniem pozycji długich na funcie szterlingu podczas kolejnej sesji.

  • Funt szterling wobec złotego spada podczas poniedziałkowej sesji do okolic wsparcia
  • Dalsza kontynuacja zejścia może być zatem praktykowana dziś na parze GBP/PLN
  • Wszystko obecnie wskazuje na to, że spadek do zakresu 4,99 PLN jest możliwy
  • Warto zatem będzie uważać z pozycjonowaniem się ponownym pod pozycje długie

Funt szterling znów kieruje się w okolice wsparcia cenowego – para GBP/PLN na wykresie H4

Funt szterling wobec złotego podczas poniedziałkowej sesji zdaje się, że obrał już kierunek dalszego ruchu. co prawda są to mocno wczesne godziny handlu i wszystko jeszcze może ulec zmianie w układzie H4 oraz D1, jednak już na ten moment powiedzieć można, że rynek GBP/PLN ma spore szanse na przetestowanie zakresu wsparcia oraz przebiegającej wokół niego średniej kroczącej – widocznej na załączonym wykresie pary. Jeśli podczas kolejnych godzin zatem rynek nie zareaguje newralgicznie na obronę obecnego zejścia, spokojny spadek powinien być widoczny właśnie do poziomu 4,99 PLN.

Ciekawszym jednak od tego, czy rynek zejdzie na samo wsparcie będzie późniejsza reakcja, pokazująca – czy wsparcie to będzie miało zamiar być utrzymywane. W momencie przełamania wsparcia warto pamiętać o tym, że układ ulegnie zmianie.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 26.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 26.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here