Notowania funta szterlinga powyżej 5,02 PLN. GBP/PLN z celem 5,05 PLNNotowania funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas wtorkowej sesji podbija do zakresu 5,02 PLN i wszystko wskazuje na to, że dalsza szansa na wzrosty będzie podczas dzisiejszej sesji. W tym momencie para walutowa GBP/PLN przełamała zakres średniej kroczącej i kierować się może z celem do zakresu 5,05 PLN podczas kolejnych godzin. Pytanie jednak brzmi na ile starczy sił funtowi podczas kolejnych sesji. Spójrzmy teraz na wykres H4 pary walutowej GBP/PLN.

  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego pokazuje dziś sentyment pozytywny
  • Para walutowa GBP/PLN przełamała zakres średniej kroczącej co może dawać dalszą perspektywę wzrostu
  • Jeśli próbować w tym momencie oceniać dalsze możliwości szterlinga, zakres 5,05 PLN może być kolejnym celem
  • Czy rynek jednak utrzyma wczorajsze tempo wzrostów?

Funt szterling wobec złotego pokazuje dalsze wzrosty – para GBP/PLN na wykresie H4

Wtorkowa sesja handlowa rozpoczyna się od przekazania inwestorom tego rynku pozytywnej wieści – rynek nie tylko odbił od wsparcia cenowego, ale i przełamał właśnie zakres średniej kroczącej, która może dać w tym momencie dalsze perspektywy pro-wzrostowe parze GBP/PLN. Zdecydowanie łatwiej jest obecnie widzieć parę walutową GBP/PLN na wyższych poziomach, kiedy rynek ten reaguje i respektuje wsparcie, oraz przełamuje dynamiczny opór dla tego rynku.

Przełamanie oporu jest konserwatywnym sygnałem wzrostowym, który może wznieść rynek w pierwszej kolejności w okolice 5,05 PLN, zaś w kolejnym ruchu 5,07 – 5,10 PLN. Dlatego też bardzo interesujące mogą być kolejne sesje handlowe na funcie szterlingu, który w każdej chwili – póki średnia krocząca nie jest ponownie przełamywana – może wygenerować dalsze sygnały wzrostowe. Warto zatem obserwować kolejną sesję czy niewielkie cofnięcia nie dadzą okazji do dołączania do ewentualnych podejść.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 24.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 24.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here