Notowania funta szterlinga poniżej 4,95 PLN. Para GBP/PLN nadal jednak broni dołkówNotowania funta szterlinga podczas poniedziałkowej sesji wobec polskiego złotego znajdują się poniżej ostatnich poziomów lokalnego wsparcia. Para GBP/PLN oscyluje zatem poniżej zakresu 3,95 PLN, jednak nadal dolne zakresy są bronione, co wskazuje na szansę utrzymania się wykresu przed dalszymi spadkami. Kolejne sesje mogą okazać się jednak ważne dla nakreślenia dalszego sentymentu rynkowego – dlatego spójrzmy na wykres H4 pary z funtem szterlingiem


Kurs funta szterlinga poniżej 4,95 PLN – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga kontynuuje zejście
  • Para GBP/PLN wybiła najbliższe wsparcie dające szanse na wyjście powyżej 5 PLN
  • Zdaje się, że zakres konsolidacji może nadal zostać utrzymywany
  • Nic na razie nie wskazuje na możliwość zażegnania obecnego impasu

Poniedziałkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla rynku funta szterlinga wobec polskiego złotego zejściem poniżej pierwszego, lokalnego wsparcia cenowego. Oznacza to, że brytyjska waluta powraca do zakresu konsolidacyjnego, który trwać może ponownie przez kolejnych kilka sesji handlowych. Widać ewidentnie po wykresie H4, że rynek nie ma siły dalej pokonywać lub chociaż testować górnych ograniczeń, jednak też nie ma na tyle siły, aby wybijać dolne ograniczenia. Zatem szansa na utrzymanie się konsolidacji jest relatywnie duża.

Inwestorzy zajmujący się zatem parą GBP/PLN powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ kolejne sesje mogą przynieść niewielkie ruchy. Obecnie wykres powinien ponownie zbliżyć się do zakresu średniej kroczącej, która przebiega przy poziomie 4,95 – 4,96 PLN. Jednak wybicie tego poziomu obecnie jest mało prawdopodobny. Jeśli jednak tak by się stało – osoby handlujące na parze mogą spodziewać się ponownego podejścia do zakresu 5,00 PLN. Tam jednak cofnięcie się wykresu jest ponownie bardzo prawdopodobne.

wykres Kurs funta GBPUSD H4 15.06.2020
Kurs funta GBPUSD H4 15.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here