Notowania funta szterlinga niemal testują 5,09 PLN. GBP/PLN z szansą na podbicie do tego zakresuKurs funta szterlinga w piątek wobec polskiego złotego nadal wykorzystuje słabość polskiej waluty. Zostało to jednak wskazane już podczas poprzednich sesji, dlatego nie powinno być dla nikogo zdziwieniem taki ruch na parze walutowej GBP/PLN. Obecnie para oscyluje w zakresie 5,07 PLN jednak wszystko wskazuje na to, że szansa na dalsze wzrosty jest bardzo duża. Spójrzmy zatem na wykres funta szterlinga wobec polskiego złotego z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego nadal utrzymuje się na wysokich poziomach
  • Rynek pary GBP/PLN jakby wskazywał na możliwość dalszych wzrostów
  • Szansa na to jest bardzo duża a możliwym będzie niebawem test zakresu 5,09 PLN
  • Chociaż para GBP/PLN była już bliska takiego testu, zabrakło paru pipsów

Funt szterling nadal z szansą testu zakresu 5,09 PLN – para walutowa GBP/PLN na wykresie H4

Brytyjska waluta – podobnie jak reszta światowych walut – wykorzystuje słabość polskiego złotego utrzymując się póki co na bardzo wysokich poziomach. W tym momencie mowa o zakresie 5,07 PLN a wszystko wskazuje na to, że dalsze wzrosty na parze GBP/PLN podczas piątkowej sesji mają rację bytu jeśli chodzi o możliwość pojawienia się. Nadal ważną strefą dla rynku jest zakres 5,09 PLN i ta strefa oczekiwana jest podczas kolejnych godzin.

W tym momencie zatem nie pozostaje nic innego jak przyglądać się w jaki sposób dalej będzie rozwijać się sytuacja na froncie brytyjskiej waluty. Zdaje się, że jeśli wystąpią korekty na rynku można będzie szukać kolejnego sygnału wzrostowego – celem osiągnięcia wspominanej już strefy. Warto będzie zatem przyglądać się parze GBP/PLN jak w dalszym ciągu rozwijać się będzie sytuacja.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 23.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 23.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here