Notowania funta szterlinga nadal na wsparciu. Para GBP/PLN zdaje się mieć ciężki orzech do zgryzieniaFunt szterling wobec polskiego złotego w nowym tygodniu handlowym ma bardzo duże szanse na dalsze wzrosty – jednak nie może przy tym naruszyć struktury wspierającej taką opcję. Mowa o zakresie poziomu 5,10 PLN, gdzie para walutowa GBP/PLN zbudowała sobie podczas poprzednich sesji wsparcie cenowe. Wszystko obecnie wskazuje na to, że wsparcie może być jeszcze bronione, chociaż istotnie zapęd pary do dalszych wzrostów znacznie się zredukował. Pytanie zatem brzmi czy funt szterling wobec złotego będzie w stanie nadal utrzymywać się na tak wysokich poziomach?

  • Funt szterling wobec złotego nadal oscyluje na zakresie wsparcia cenowego
  • Para walutowa GBP/PLN będzie musiała zatem udowodnić, że wsparcie jest bronione
  • Nadal wówczas zachowałaby akcent pro-wzrostowy i dalsze podejścia byłyby zasadne
  • W momencie jednak przełamania tego poziomu mowa będzie o powrocie do 5,06 PLN

Kurs funta szterlinga w opałach? Czy para GBP/PLN wyborni się przed cofaniem?

Przed nami kolejna sesja handlowa – a wraz z nią szansa na dalsze wykazanie co z parą walutową GBP/PLN jest bardzo duża. Generalnie, chcąc opisać obecny kontekst warto powiedzieć, że rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego po fali sporych wzrostów jak zaczarowany zamknął się w zakresie 5,10 PLN, gdzie leży obecnie wsparcie cenowe a poziomem 5,14 PLN, gdzie dotychczas najwyżej podchodził. Aktualnie mamy zejścia do wsparcia i ciągłe utrzymywanie się wykresu w tych rejonach, jednak pytanie brzmi jak zachowa się para podczas kolejnych godzin i dni.

Generalnie z sekwencyjnego punktu widzenia rynek nadal jest we wzroście. Musi jednak utrzymać się przed spadkami właśnie w tym rejonie. Jeśli to zrobi, ma drogę otwartą na atak szczytu oraz test zakresu 5,15 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 02.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 02.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here