Notowania funta szterlinga cofają już 7 groszy. GBP/PLN przy zakresie 4,93 PLNWtorkowe notowania dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego pokazują dokładnie to, co można zobaczyć na większości par z polską walutą po prawej stronie. Para walutowa GBP/PLN cofa swoje notowania do zakresu średniej kroczącej, czyli zakresu 4,93 PLN i zdaje się, że przed tym rynkiem ważny moment. Jeśli rynek się wybroni przed dalszymi spadkami w tym zakresie można będzie sadzić, że rynek może powrócić do dalszych wzrostów – nawet do zakresu 4,97 PLN. Jednak wybijanie lokalnych wsparć oznaczać będzie dla funta szterlinga z kolei powrót do 4,85 PLN.


Kurs funta szterlinga ponownie cofa swój ruch do zakresu ceny uśrednionej – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego pokazuje dziś sentyment spadkowy
  • Rynek GBP/PLN oscyluje w zakresie poziomu 4,93 PLN
  • Wszystko wskazuje na możliwość dalszego cofnięcia się notowań
  • Jednak czy rynek będzie w stanie przełamać średnią kroczącą bez większych problemów?

Dzisiejsza sesja handlowa – choć w momencie pisania analizy są to jeszcze bardzo wczesne godziny handlu – zapowiada się bardzo ciekawie. Rynek funta szterlinga cofa większość swoich ostatnich ruchów i spada do zakresu 4,93 PLN pokazując ponowny powrót do sentymentu spadkowego. Wtorkowa sesja stać będzie zatem pod znakiem walki z lokalnymi wsparciami, ponieważ jeśli rynek faktycznie je przełamie, będzie można mówić o dalszym zejściu – nawet z określonym celem na strefie 4,85 PLN.

Jednak z drugiej strony nie stawiając od razu krzyżyka na parze GBP/PLN – może ona jeszcze próbować bronić dalszego ruchu wzrostowego. Jeśli zatem obecna strefa wsparcia widoczna na załączonym wykresie pary utrzyma się – będzie można sądzić, że rynek powróci do zakresu 4,97 PLN podczas kolejnych sesji.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 08.09.2020
Kurs funta GBPPLN H4 08.09.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here