Notowania funta szterlinga cofają do 4,86 PLN. GBP/PLN walczy o utrzymanie wsparcia Notowania brytyjskiej waluty szybko cofają do poziomu 4,86 PLN podczas wczorajszej sesji handlowej. Dziś para walutowa GBP/PLN będzie miała przed sobą ważne zadanie – utrzymanie obecnego wsparcia, jeśli rynek ten będzie chciał nadal generować pośrednie sygnały wzrostowe. Pytanie jednak brzmi, czy funt szterling wobec polskiego złotego podobnie jak reszta par z rodzimą walutą po prawej stronie – nie polegnie, wyłamując wsparcie i chcąc atakować dolne ograniczenia. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem, czyli pary GBP/PLN. 


Kurs funta szterlinga spada ponownie do niższego wsparcia cenowego – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Brytyjska waluta podczas czwartkowej sesji generuje spadkowe sygnały
  • Rynek GBP/PLN ma szanse na utrzymanie wsparcia, jednak czy podoła?
  • Zdaje się, że większość par z polskim złotym spadają
  • Jeśli ponownie rynek wyłamie zakres wsparcia, wzrosty mogą być oddalone na długo

Funt szterling powinien być teraz w centrum uwagi każdego, kto obserwuje parę GBP/PLN lub zwyczajnie obserwuje notowania par z polskim złotym. Powód tego jest bardzo prosty – rynek jest w takim miejscu, które może dać dalsze wskazówki co do handlu na następnie dni. Obecnie to co widzimy na parze to oznaka słabości – rynek cofnął do poziomu dolnego wsparcia cenowego i ponownie przełamał przy tym zakres średniej kroczącej. To świadczy negatywnie o rynku, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, aby jednoznacznie określić, czy rynek funta dalej kontynuować będzie spadek czy jeszcze będzie miał szansę na wybronienie strefy.

Dlatego też podczas kolejnych godzin czwartkowej sesji handlowej warto przyglądać się sytuacji. W przypadku, jeśli rynek nie powróci powyżej średniej – oczekiwać się będzie dalszych spadków, w tym do zakresu 4,8330 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 13.08.2020
Kurs funta GBPPLN H4 13.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here