Notowania funta strzelają! Para GBP/PLN przechodzi powyżej 4,95 PLN - szansa na test 5,00 PLNKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego w końcu pokazuje siłę odreagowania od ważnego wsparcia, do jakiego kurs zbliżył się w ciągu ostatnich sesji. Para GBP/PLN w momencie pisania analizy podchodzi do zakresu 4,95 PLN jednak wszystko wskazuje, że po drobnej korekcie rynek ten ma szansę na wygenerowanie kolejnego podbicia. Najważniejsze pytanie jakie teraz może być zadawane – to czy para GBP/PLN może ponownie przetestować zakres pełnych 5 PLN? Spójrzmy na wykres funta szterlinga wobec polskiego złotego na wykresie H4.


Kurs funta szterlinga pokazuje siłę odbicia – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga wykorzystuje daną mu okazję na odreagowanie
  • W tym momencie para GBP/PLN wychodzi powyżej zakresu 4,95 PLN
  • Rynek ma szansę jednak na wykonanie klasycznej korekty
  • Jeśli zejście nie będzie zbyt głębokie, będzie można mówić o dalszych wzrostach

Jeśli spojrzeć na parę funta szterlinga wobec polskiego złotego z perspektywy ostatnich kilku sesji – można zauważyć, że rynek wykorzystał idealnie okazję, jaka została dana funtowi. Mowa rzez jasna o zejściu do zakresu 4,86 PLN oraz wyhamowaniu dalszych spadków – przekuwając to również w dalsze wzrosty. Obecnie rynek po mocnym odreagowaniu jak na ostatnie zasięgi – dobrze, aby skupił się jednak na ustabilizowaniu kursu bardziej, niż natychmiastowym ataku górnych ograniczeń. Oznaczać to może, że para GBP/PLN ma szansę na wykonanie korekty.

Jeśli korekta nie będzie zbyt głęboka – może podczas kolejnych godzin dać szansę do dalszego szukania pozycji długich w ramach zebrania siły na dalsze wzrosty. Warto zatem przyglądać się obecnej sytuacji rynku funta szterlinga. Zejście w okolice 4,93 PLN byłoby idealną okazją do szukania dalszych sygnałów pro-wzrostowych.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 02.07.2020
Kurs funta GBPPLN H4 02.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here