Notowania funta przy 4,89 PLN. GBP/PLN odreagowuje wcześniejsze spadkiNotowania funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas środowej sesji rozpoczynają się pozytywnym akcentem. Para GBP/PLN oscyluje w momencie pisania analizy w zakresie 4,89 PLN i wszystko wskazuje an to, że rynek ma bardzo duże szanse na dalsze wzrosty – w ramach odrabiania spadków. Osoby handlujące na parze miały wczoraj okazję do wyłapania pozycji długich zgodnie z opisem – reakcja na wsparciu i odreagowanie. Spójrzmy co dzieje się aktualnie na wykresie H4 funta szterlinga.


Kurs funta szterlinga odreagowuje spadki – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga wykorzystuje wtorkową sesję na odreagowanie
  • Para GBP/PLN odbija zatem od wsparcia opisywanego podczas wczorajszej analizy
  • Rynek ma szanse na dalsze wzrosty – w tym również powrót powyżej 4,89 PLN
  • Osoby handlujące na parze z funtem muszą jednak szukać dalszych potwierdzeń sygnału

Środa na rynku funta szterlinga wobec polskiego złotego skrajnie różni się od choćby pary USD/PLN. Jak widać, tu para GBP/PLN dociera do zakresu 4,89 PLN – co świadczy o odreagowaniu z wcześniejszego wsparcia cenowego. Co prawda zdecydowanie za wcześnie jeszcze aby uważać, że rynek ten może dostać skrzydeł – jednak pierwsza reakcja z poziomu 4,86 PLN wskazuje na pozytywny akcent. Ten akcent może utrzymać się podczas kolejnych sesji – w tym również na przedostanie się ponownie powyżej zakresu poziomu 4,89 PLN.

Zakres ceny uśrednionej, do której rynek zdaje się wykonywać strategię mean reversion (przetestowanie zakresu ceny uśrednionej z okresu 88 ostatnich świec) – znajduje się obecnie na poziomie 4,92 PLN i to właśnie może być kolejny cel dla tego rynku. Dobrze jednak, aby przed finalnym wyjściem wykresu wyżej rynek ten wykonał niewielką korektę dającą szansę na dalszy wzrost.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 01.07.2020
Kurs funta GBPPLN H4 01.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here