Notowania funta ponownie powyżej 4,99 PLN. Rynek z możliwością ataku 5,03 PLNFunt szterling wobec polskiego złotego zdaje się również nadal nie odpuszczać, kiedy widoczne wczoraj spadki zostały praktycznie jednym ruchem zanegowane. Choć jeszcze podczas wczorajszego poranka zdawało się, że para walutowa GBP/PLN raczej zanegowała już wzrosty na kilka kolejnych dni, rynek szybko się odwrócił. W tym momencie ponownie znajdujemy się powyżej zakresu 4,97 PLN a to oznacza, że w grze są zakres 5,03 PLN oraz nieco wyższy zakres 5,05 PLN. Spójrzmy zatem na rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Notowania funta szterlinga odbijają od zakresu 4,93 PLN podczas wczorajszej sesji
  • W tym momencie rynek GBP/PLN znajduje się znów powyżej zakresu 4,97 PLN
  • Oznacza to dla funta szterlinga potencjał dalszych wrzosów, w tym do 5,05 PLN
  • Kluczowe jest jednak utrzymanie zakresu 4,97 PLN bez ponownych wybić zakresu

Funt szterling z ponownym zebraniem popytu? Zakres 5,05 PLN nadal w grze na parze GBP/PLN

To, co stało się podczas wczorajszej sesji można nazwać ciekawym zwrotem akcji. Najpierw szterling wyłamuje ważne wsparcie negując podejścia, następnie broni się praktycznie w powietrzu – czyli bez wyraźniejszego wsparcia czy układu wspierającego rynek przed dalszymi spadkami, następnie generuje on szybkie podejście przekraczające poziom 5,00 PLN. W tym momencie zatem ponownie aktywowany może być schemat handlu, o którym mowa była podczas ostatnich sesji.

Mowa oczywiście o możliwości wzrostu do zakresów 5,03 PLN oraz wyższego poziomu 5,05 PLN podczas kolejnych sesji handlowych. Ważnym jest tylko dla takiego układu, aby rynek utrzymywał się powyżej zakresu 4,97 PLN i wsparcie to nie było ponownie przełamywane podczas kolejnych sesji. Jeśli tak będzie i wsparcie utrzyma wykres – wówczas będzie można szukać kolejnych sygnałów pro-wzrostowych.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 30.12.2020
Kurs funta GBPPLN H4 30.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here