Notowania funta ponownie odbijają od dna. GBP/PLN z szansą na powrót powyżej 4,95 Kurs funta szterlinga podobnie jak reszta par z polskim złotym – odbijają od dolnego ograniczenia ruchu konsolidacyjnego. Para GBP/PLN w tym momencie, podczas pisania analizy oscyluje na poziomie 4,93 PLN, wskazując na możliwość wygenerowania dalszych wzrostów. Oczywiście w obecnym układzie nie pozostaje nic nowego – nadal te same poziomy mogą służyć jako miejsca docelowe dla dalszych podbić – w tym również 4,95 PLN oraz nieco wyższa strefa 4,97 PLN. Spójrzmy jednak na wykres H4 pary z brytyjskim funtem.


Kurs funta szterlinga ponownie testuje zakres 4,90 PLN – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Notowania brytyjskiego funta ponownie odbijają od dolnego ograniczenia
  • Para GBP/PLN ma szansę na test zakresu znanego już inwestorom tego rynku
  • Zdaje się, że wtorkowa sesja może dotrzeć do zakresu 4,95 PLN
  • Warto jednak pamiętać, że para nadal znajduje się w sekwencji spadkowej

Poniedziałkowa sesja handlowa spowodowała, że rynek zszedł do dolnego ograniczenia, kolejna – wtorkowa zaś, że rynek dobija od niego ponownie wracając pod pierwsze opory intraday. Jest nim oczywiście zakres 4,95 PLN – w tej materii nic nie uległo zmianie w ostatnim czasie, ponieważ też rynek niczego nowego nie tworzy. Wykres ma dziś zatem szansę na przetestowanie zakresu ceny uśrednionej – sma88, którą widać na poziomie 4,95 PLN. Pokrywa się ona zatem z najbliższym oporem dla pary GBP/PLN.

Mimo dalszych obron dolnych ograniczeń oraz podbić warto jednak pamiętać, że sytuacja na funcie szterlingu wobec polskiego złotego jest nadal pro-spadkowa. Sekwencja nie uległa zmianie mimo, że rynek próbował na moment zleźć się powyżej zakresu 5,02 PLN. Warto zatem podczas kolejnych sesji być ostrożnym z szukaniem dalszych sygnałów wzrostowych, póki całkowicie zakres 5,03 PLN nie zostanie wybity.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 16.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 16.06.2020PLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here