Notowania funta pod znakiem dalszego umocnienia. GBP/PLN notowany po 5,00 PLNW tym momencie patrząc na rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego widać, że ten znacznie odrobił swoje poprzednie spadki – przynajmniej z perspektywy interwału czasowego H4. Obecnie zatem para walutowa GBP/PLN oscyluje w zakresie 5,00 PLN budując sobie bazę pod dalsze wzrosty i możliwe wygenerowanie kolejnego ruchu wzrostowego. Czy jednak okres przed końcem roku będzie sprzyjał funtowi szterlingowi? To zależeć będzie już od dalszego respektowania – bądź nie – pobliskich stref. Warto obserwować zatem dalszą reakcję pary walutowej GBP/PLN na wykresie H4.

  • Notowania funta szterlinga wobec polskiego złotego nadal się umacniają
  • W tym momencie para walutowa GBP/PLN osiąga zakres 5,00 PLN
  • W kolejnych dniach rynek funta szterlinga podejść może jednak kolejne 6 groszy
  • Czy jednak końcówka roku będzie ku temu sprzyjać?

Funt szterling z możliwością podejścia do zakresu 5,06 PLN w kolejnych dniach

Rozpoczyna się właśnie kolejny – a zarazem ostatni tydzień handlowy starego jeszcze roku, 2020. Widać, że końcówka roku póki co sprzyja funtowi szterlingowi, który stara się wydrzeć kawałem wzrostów od polskiego złotego, który na razie ulega brytyjskiej walucie. Nic w tym dziwnego – w końcu patrząc po wykresie H4 pary walutowej GBP/PLN widać, że te rynek już od dłuższego czasu znajdował się w dość mocniej przecenie. Obecne ruchy zatem mogą mieć charakter odrabiania tego miejsca.

Dlatego też podczas kolejnych sesji warto oszacować miejsce potencjalnego dojścia korekcyjnego oraz wygenerowania kolejnej okazji do ruchu wzrostowego. W tym momencie zdaje się, że zakres 4,98 PLN – 4,97 PLN byłby pod taki układ korekcyjny idealny a kolejny ruch funta szterlinga może sięgać poziomów 5,06 PLN podczas kolejnych sesji handlowych na parze GBP/PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 28.12.2020
Kurs funta GBPPLN H4 28.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here