Naga MarketsNotowania funta: Para walutowa GBP/USD testuje poziom 1,40 dol.Funt brytyjski odzyskał wigor i po utworzeniu formacji podwójnego dna na poziomie 1.3670, skierował się na północ. Na tygodniowym wykresie naruszenie ceny 1.3750 poddawało w wątpliwość, czy wsparcie wyższego rzędu wytrzyma.

Kurs funta na wysokości ważnego poziomu. Co dalej z GB{/USD?

Aby posiadacze długich pozycji wykończyli rozpoczęty na ww. poziomie impuls wzrostowy, teraz muszą pokonać równą cenę 1.4000. Zadanie to wbrew pozorom nie jest takie proste, gdyż podaż już kilka razy zatrzymywała aprecjację GBP w tym miejscu, o czym przypominają spadkowe strzałki.  Nie powinno więc dziwić, gdy najbliższe dni upłyną na tworzeniu małej korekty. Na początku marca potencjał na spadki w tym miejscu wynosił od 130 do 230 pipsów. Jeżeli wzrosty mają być kontynuowane, to popyt powinien w miarę wcześniej zareagować i nie pozwolić na utworzenie dużych spadkowych świec.

Wskaźnik RSI jest w fazie wzrostów, ale ma jeszcze przestrzeń, aby kontynuować ten kierunek. Bliskość strefy wykupienia jest pewnym ograniczeniem, ale za wcześnie jest, aby wyciągać daleko idące wnioski na podstawie tego narzędzia analizy technicznej.

Podsumowując, dynamika aprecjacji funta jest warta odnotowania. Należy jednak pamiętać, że po silnych wzrostach mogą pojawić się proporcjonalne spadki. Dopóki notowania GBPUSD pozostaną powyżej 1.3750, to kierunek wzrostowy ma pierwszeństwo w większym horyzoncie czasu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania nasdaq | giełda forum | funt brytyjski kurs | orlen akcje | s&p 500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here